ieraksts 329

Vienmēr ir izbrīnījis, ka cilvēkus piesaista kas nezināms un nesaprotams, piemēram, tviterī ir divi lietotāji, pirmais anonīms un ar cēlu vārdu, otrajā uzrādos es pats, bez nekādas slēpšanās vai noklusēšanas. Tad redz, pirmais ļaužiem šķiet interesantāks, mazāk izraisa jautājumus (nav WTF momenta, pārsvarā netiek nejautāts kamdēļ tiek rakstītas tieši tādas domas un atziņas, jo viņi ar to rēķinās), bet ja tie paši teksti tiktu bīdīti ar manu vārdu, tad tiem neviens nepievērstu uzmanību, jo ļautiņu apziņā es būtu vien random džeks, kam gribas paburkšķēt.

ieraksts 315

Ir nožēlojami skatīties uz mūslaiku četrdesmitgadnieku paaudzi, kas no informācijas tehnoloģijām neko nesaprot, tik vien zin, kā atvērt inbox.lv, draugiem.lv un fermu, vai arī uzbakstīt kādu bezsakarīgu komentāru iekš delfiem. Viņi ikvienu jaunievedumu, kas kaut nedaudz liek piepūlēt smadzenes, lai to aptvertu, uztver ar skepsi un bažām. Reiz uzliku mātei epasta pārlūku, lai vieglāk strādāt, bet viņa to bezmaz kā raķešzinātni uzlūkoja, rezultātā to neizmanto, bet sūta visiem epastus no tā spameru kantora (par viņas izvēlēto lietotājvārdu būtu iespēja uzrakstīt vēl atsevišķu stāstu). Kamdēļ twitter aizgāja uz urā norietošās paaudzes vidū? Jo tas ir muļķa vienkāršs, lai nemācētu piereģistrēties vai uzrakstīt pukstu, ir jābūt riktīgam āmuram. Kamdēļ Apple ar saviem krapī datoriem ir tik atzīti? Tamdēļ, ka viņi dara visu, lai lietotāju atradinātu no domāšanas līdzi, un rietekļiem tas patīk, jo šādi viņiem ir iespēja paslēpt savu nekompetenci un nezināšanu. Un atruna, mīlīši, ka IT štelles neinteresē, neiet cauri, jo pēc divdesmit gadiem būsiet vēl lielākā purvā, bet līdz nosvīšanai pensijā vēl kāds brīdis būs jāpastrādā.

ieraksts 229

Gaļu pārstāju lietotu uzturā pēc Rūtas puksta Sviesta Cibā (žurnāls tagad ir dzēsts), kurā viņa apgalvoja ka veģetāriešiem āda smaržojot pēc zīdaiņu dupšiem. Izlēmu pārbaudīt šo mītu uz sevis, lai to apgāztu vai arī pierādītu, bet tas jau vairs nav svarīgi. Tā jau kādu trešo gadu neesmu atkarīgs no McDonald’a burgeriem un karbonādēm, īstenībā pat nezinu vairs kā tie garšo, jo pēc smaržas nespēju atsaukt atmiņā to.

Ideoloģija jau nāca pēc tam, sākumā bija svarīgs tikai mīts. Tomēr tagad sevī esmu savācis kaudzi ar man vajadzīgām, bet citiem uz nerviem krītošām atziņām un idejām.
Tātad, esmu veģetārietis, kurš uzturā lieto arī pienu un lauku olas (vistām gailis nav ticis pat tuvumā, līdz ar to cāļi neizšķiltos), ikdienu pavadu unix/linux darba vidēs, privāti laužu Debian, darbā HP apstrādātu unix. Esmu sociālists, viena no izpausmēm ir tēžu, domu un pārdomu publicēšana internetā iekš Revolūcija.eu.

Agrāk daudz fotografēju, diemžēl pašlaik tam neatliek laika, tamdēļ tikai dažkārt iemetu kādu bildi žurnālā. Īstenībā mani tracina digitālais aparāts, lai gan valdījumā nu jau apmēram 3,5 gadus ir Canon EOS 350D, viņu iepirku kad biju maziņš un dumjš. Pašam sirdij tuvāka ir Diana F+, tik reti sanāk aizstiept attīstīt filmiņas, kur nu vēl samest tās žurnālā. (īstenībā varētu to šovakar izdarīt)

Un ja tu jautāsi kurš ir labākais latviešu alus, viennozīmīgi atbildēšu nekonkrēti, ka gaišās Tērvetes vai tumšais Bauskas.

P.S. savējiem, kuriem acis nav bijušas pietiekami spodras un mirdzošas, mans twitter account ir šeit!

ieraksts 222

Es ikdienā izmantoju tīru Debian, nevis kādu no viņa pabērniem, diemžēl iekš Lenny nav pieejama pašlaik labākā Gnome vides Twitter aplikācija Gwibber.
Tādēļ nācās atrast kādu risinājumu šai problēmai:]

Tā tad atveram termināli un rakstam.

su

ievadam savu ūberslepeno paroli, un instalējam bazaar pakotni

apt-get install bzr

pēcāk aktivizējam Gwibber viņa mapē

bzr branch lp:gwibber

un lai šī mape nemētātos pa kājām pārdēvējam to

mv gwibber .gwibber

Gwibber ir ļoti cimperlīgs, tam ir vajadzīgs vecais python-webkit, tamdēļ to ņēmu un uzliku pie sevis, jo pa pasauli reti kur tas vēl mētājas.

wget https://ojars.kapteinis.lv/debian/python-webkit_1.0.2-1_i386.deb

pēc veiksmīgas novilkšanas instalējam to

dpkg -i python-webkit_1.0.2-1_i386.deb

pagasts nedaudz pabļaustīsies par erroriem, bet to mēs ignorējam:]

apt-get -f install

vēl vajadzētu salikt veselu kaudzi ar visādām python figņām

apt-get install python-dbus python-gtk2 python-notify python-simplejson python-egenix-mxdatetime python-distutils-extra python-feedparser python-mako

tagad nomainām mapi un aktivizējam python

cd .gwibber
python setup.py install

teorētiski visam vajadzētu strādāt…

Iedvesmas avots