ieraksts 315

Ir nožēlojami skatīties uz mūslaiku četrdesmitgadnieku paaudzi, kas no informācijas tehnoloģijām neko nesaprot, tik vien zin, kā atvērt inbox.lv, draugiem.lv un fermu, vai arī uzbakstīt kādu bezsakarīgu komentāru iekš delfiem. Viņi ikvienu jaunievedumu, kas kaut nedaudz liek piepūlēt smadzenes, lai to aptvertu, uztver ar skepsi un bažām. Reiz uzliku mātei epasta pārlūku, lai vieglāk strādāt, bet viņa to bezmaz kā raķešzinātni uzlūkoja, rezultātā to neizmanto, bet sūta visiem epastus no tā spameru kantora (par viņas izvēlēto lietotājvārdu būtu iespēja uzrakstīt vēl atsevišķu stāstu). Kamdēļ twitter aizgāja uz urā norietošās paaudzes vidū? Jo tas ir muļķa vienkāršs, lai nemācētu piereģistrēties vai uzrakstīt pukstu, ir jābūt riktīgam āmuram. Kamdēļ Apple ar saviem krapī datoriem ir tik atzīti? Tamdēļ, ka viņi dara visu, lai lietotāju atradinātu no domāšanas līdzi, un rietekļiem tas patīk, jo šādi viņiem ir iespēja paslēpt savu nekompetenci un nezināšanu. Un atruna, mīlīši, ka IT štelles neinteresē, neiet cauri, jo pēc divdesmit gadiem būsiet vēl lielākā purvā, bet līdz nosvīšanai pensijā vēl kāds brīdis būs jāpastrādā.

ieraksts 242

Tuvojas, es jums saku, tuvojas tas brīdis, kad kļūšu vecs. Agrāk tas mani nomāca, tagad nešķiet vairs svarīgi, bail tik ir palicis no četrdesmitgadnieku krīzes, kura, pēc maniem novērojumiem, dod tiešām pa zobiem, vīrišķi atrod sev jaunas brūtes, vēlams par divdesmit gadiem jaunākas, sievišķi dara apmēram to pašu atrodot sev brūtgānus. Ja pāris, pēc divdesmit gadiem kopdzīves, izdomā ka labs attiecību plāksteris ir jauns sīcis, tad Latvijā (Pasaulē) ir vēl viens mazais ar sačakarētu psihi. Onkuļi sev uzaudzē ūsas (Lailiņ, ja es tā izdarīšu, lūdzu piekauj mani), tantes sāk intensīvi apmeklēt plastisko ķirurgu. Ļautiņi pēkšņi sāk censties būt par divām desmitgadēm jaunāki. Domā es muldu? Pats gribētu, lai tā nebūtu taisnība, diemžēl tuvākā un tālākā apkārtnē krīzes vecuma radi un paziņas pašlaik intensīvi šķiras un skraida apkārt kā nogribējušies marta kaķi.

Tikmēr es klusi sagaidīšu savus 25, pirmdien no rīta aiziešu uz darbu, nostrādāšu, iespējams aiziešu ar Valdiņu Ž. iedzert kādu tumšu šķidrumu (nedaudz), atgriezīšos mājās, kur visi jau bez manis būs notiesājuši torti, pārbaudīšu epastu un iešu gulēt.

Skaņa: Owen – New Leaves [2009]

httpv://www.youtube.com/watch?v=YqPAQT1YldI