ieraksts 241

[…]pret šiem grozījumiem iestājas arī daudzi sabiedrībā pazīstami cilvēki – Juris Šteinbergs, Jānis Šipkēvics, Valdis Melderis, Andris Freidenfelds, Elita Veidemane, Valdis Lūriņš, Igo Fomins, Mārtiņš Freimanis, Linda Leen, Aivars Borovkovs, Lato Lapsa, Kārlis Lācis, Elita Mīlgrāve, Aija Andrejeva (Aiša), Aigars Krēsla, Normunds Bērzs un citi, kā arī Dzīvnieku aizsardzības ētikas padome un Vides konsultatīvā padome, kas apvieno 20 vides un citu nozaru sabiedriskās organizācijas. diena.lv

Cik noprotu šie gaļēdāji iestājas par “humānāko” nogalināšanas veidu (skatīt saiti). Varu derēt ka Aija vai Linda neizjūt sirdsapziņas pārmetumus gremojot kotleti vai karbonādi, vai štopējo kādu želejveidīgu kūciņu kuņģī. Jo šiem tipiņiem un džusītem nerūp dzīvnieku pirmsnāves sajūtas, viņi pauž savu viedokli, tikai tāpēc, ka tas skaitas popsīgi. Ja viņiem rūpētu, tad sen jau būtu kļuvuši par veģetāriešiem un aktīvi cīnītos pret visiem iespējamiem dzīvnieku izkalpināšanas un nogalināšanas veidiem. Liekuļu bars, fck.

ieraksts 229

Gaļu pārstāju lietotu uzturā pēc Rūtas puksta Sviesta Cibā (žurnāls tagad ir dzēsts), kurā viņa apgalvoja ka veģetāriešiem āda smaržojot pēc zīdaiņu dupšiem. Izlēmu pārbaudīt šo mītu uz sevis, lai to apgāztu vai arī pierādītu, bet tas jau vairs nav svarīgi. Tā jau kādu trešo gadu neesmu atkarīgs no McDonald’a burgeriem un karbonādēm, īstenībā pat nezinu vairs kā tie garšo, jo pēc smaržas nespēju atsaukt atmiņā to.

Ideoloģija jau nāca pēc tam, sākumā bija svarīgs tikai mīts. Tomēr tagad sevī esmu savācis kaudzi ar man vajadzīgām, bet citiem uz nerviem krītošām atziņām un idejām.
Tātad, esmu veģetārietis, kurš uzturā lieto arī pienu un lauku olas (vistām gailis nav ticis pat tuvumā, līdz ar to cāļi neizšķiltos), ikdienu pavadu unix/linux darba vidēs, privāti laužu Debian, darbā HP apstrādātu unix. Esmu sociālists, viena no izpausmēm ir tēžu, domu un pārdomu publicēšana internetā iekš Revolūcija.eu.

Agrāk daudz fotografēju, diemžēl pašlaik tam neatliek laika, tamdēļ tikai dažkārt iemetu kādu bildi žurnālā. Īstenībā mani tracina digitālais aparāts, lai gan valdījumā nu jau apmēram 3,5 gadus ir Canon EOS 350D, viņu iepirku kad biju maziņš un dumjš. Pašam sirdij tuvāka ir Diana F+, tik reti sanāk aizstiept attīstīt filmiņas, kur nu vēl samest tās žurnālā. (īstenībā varētu to šovakar izdarīt)

Un ja tu jautāsi kurš ir labākais latviešu alus, viennozīmīgi atbildēšu nekonkrēti, ka gaišās Tērvetes vai tumšais Bauskas.

P.S. savējiem, kuriem acis nav bijušas pietiekami spodras un mirdzošas, mans twitter account ir šeit!

ieraksts 145

Mūsdienās doktordesas recepte papildināta ar virkni E pārtikas piedevu, kuras pievienojot gaļas produktu var saražot lētāk un kuras paildzina tā glabāšanas termiņu. Izpētot lielveikalu vitrīnas, SestDiena pārliecinājās, ka doktordesu etiķetēs ir norādītas no četrām līdz desmit šādām piedevām.

Lai panāktu sarkanīgu produkta krāsu, desai pievieno krāsas stabilizētāju — nātrija nitrītu, ko mūsdienās dēvē par pārtikas piedevu E250. Vairākās Eiropas valstīs šo vielu aizliegts pievienot produktiem, kas paredzēti bērniem līdz pusgada vecumam. Pieaugušajiem rekomendē izvairīties no šīs piedevas, jo tā var radīt galvassāpes, reiboni un vemšanu. Latvijā šo vielu atļauts pievienot tikai maisījumiem ar vārāmo sāli. Gandrīz visās doktordesās atrodams arī veselībai kaitīgais garšas pastiprinātājs mononātrija glutamāts jeb E621, kas var izraisīt galvassāpes, depresiju, pat redzes pasliktināšanos. Šīs vielas lietošana ES ir apstiprināta, lai arī tā tiek uzskatīta par bīstamu bērnu uzturā.

Vienas no izplatītākajām pārtikas piedevām desās ir fosfāti (E450, E451 un E452), kas kalpo par stabilizētājiem un notur desā tai rūpnieciski pievienoto ūdeni. ES direktīva nosaka, ka šos brīnumlīdzekļus var lietot ne vairāk kā piecus gramus uz kilogramu desas, taču pētījumā atklājies, ka gan Latvijas, gan importa desās fosfātu koncentrācija ir vidēji seši grami. Norma nebija pārsniegta tikai vienā ārzemju desas paraugā. diena.lv

Un tagad rūpīgi apdomājam, vai tiešām ir tik ļoti veselīgi uzturā lietot gaļu…