ieraksts 10

Tā nu ir, ka kronopi nevēlas radīt bērnus, jo katrs tik tikko piedzimis kronopēns vispirmām kārtām steidz nolamāt savu tētiņu, saskatīdams viņā visu nedienu iemiesojumus, ko arī pats reiz būs spiests izbaudīt.
Šāda iemesla pēc kronopi mēdz pieaicināt godības, lai tie apaugļotu viņu sievas — godības, būdami aplam miesaskārīgi, vienmēr ir gatavi pakalpot, turklāt viņi cer, ka ar tādu paņēmienu izdosies pamazām likvidēt kronopu morālo pārākumu, Taču te viņi rūgti maldās. Kronopi audzina bērnus savā garā, un jau pāris nedēļu pēc dzimšanas mazuļiem izzūd jebkuri godību vaibsti.

ieraksts 6

Šodien, kādas bijušās studiju biedrenes draudzīgajā fotoalbumā, izlasīju frāzi: ” Pastāvēs,kas pārvērtīsies.(Raiņonkulis)”
Hmm, pie sevis nodomāju, man gan Jānis Pliekšāns asociējas ar Ilmāra Šlāpina izdoto grāmatiņu “Anekdotes par vidējo latvieti un Raini.” Un pie tā arī paliksim.Kārtības
Rainis pieceļas vēlu. Nevingro. Apēd ābolus. Skumst. Aiziet uz teātri, tur neviena nav. Aiziet uz sapulci. Iesāk teikt runu, bet zālē izceļas nekārtības. Ierodas policija un visus izmet laukā. Rainis pateicas policistiem, pabeidz runu un dodas mājās. Apskata fotogrāfijas no Lugāno un saskumst pavisam.
Fotogrāfs: O. Mētra 13,7×8,7 cm