ieraksts 335

Ejot pāri Operas tiltiņam, ieraudzījām pusaugu balodi ar salauztu spārnu, viņš rotēja (aiz pārbīļa no garāmejošajiem cilvēkiem) ap savu asi. Sirdsapziņa neļāva mums to tur atstāt. Laila gribēja viņu vest pie vetārsta — izārstēt. Es atbildēju, ka tas būtu bezjēdzīgi — pat ja tas mums izdotos, kas ir ļoti mazticams (drīzāk balodis tiktu iemidzināts), tad viņu nāktos pieņemt kā mājdzīvnieku, jo dzīvošanai savvaļā putns būtu kļuvis nederīgs. Kā arī, pieļāvu domu, ka šis balodis bija kritis par upuri kādam no Rīgas vanagiem, savukārt ar savu iejaukšanos dabas procesos — mēs atņemtu plēsējam maltīti, tamdēļ pieņēmu lēmumu aiznest putnu līdz kanālmalas zālienam, lai tur viņam cilvēki netraucētu sagaidīt pēdējo elpas vilcienu, bet vanagam būtu mierīga ēdienreize.

Sistemātiskajā teoloģijā nedaudz izprovocēju diskusiju par delfīniem un citiem vaļveidīgiem, norādot uz pētījumiem, kuru rezultātos tie tiek atzīti par nehumanoīdām personībām. Cālītis, sev ierastā manierē, centās norādīt uz šīs atziņas aplamību, kā galvenais argumentācijas balsts tika izmantota cilvēku nespēju sarunāties ar šiem radījumiem. Šīs viņa tēzes greizums izgaismojās jau mirkli vēlāk, kad Juris uz tāfeles uzdrukāja, ka kristiešu Dievs ir persona. Ironiski.

ieraksts 283

…bet tomēr mūsos mīt tas mazais pagāns, lai arī pluss, mīnuss esam kristieši, ebreji vai musulmaņi (viss kam letiņi šajos gados ir pievērsušies), tomēr saknēs aizvien esam dabas pielūdzēji, ozolu godātāji, dižakmeņu apkāvēji. Iekšējā harmonijā sadzīvo baznīcas apmeklējums svētdienā, Bībeles lasīšana, Jāņu svinēšana, olu ripināšana un priestera pasvētītais ūdens Moskovskaya pudelē.
Mežs mani sauc, tik neesmu radis laiku to apciemot.

ieraksts 213

Sēžot vakar Liepājas pludmalē, piedzīvoju saulrietu, kas bija tiešām jauks mirklis. Prātā tas būtu palicis ar pozitīvu pārdzīvojumu, ja vien apkārt esošie liepājnieki, neuzvestos necienīgi pret apkārtējo vidi…
Izsmēķus ierok smiltīs, pudeles/skārdenes atstāj mētājoties turpat liedagā utt. Turklāt atkritumu konteineri ir pietiekamā daudzumā pieejami. Žēl. Jo ja mēs tā turpināsim, tad pēc brīža visa Latvija būs viens liels Getliņu poligons.

Morāle?! Mūsu Latvijā nekas nemainīsies, tādas Dižķibeles būs regulāri, ja vien nemainīsim savu attieksmi. Mums vajag iemācīties, ka par varītēm nevajag ko sačakarēt vai apčakarēt, lai iegūtu apmierinājumu.