ieraksts 328

Svētdien, kopā ar ģimeni, iekš Liepājas kinozāles, noskatījos Rio. Gandarījums ap 86%. Tomēr tas šoreiz nav būtiskākais, drīzāk gribēju jau laicīgi sašust par paredzamajām sekām, ko šī multene izraisīs. Tātad, viens no animācijas filmas vadmotīviem bija/ir dzīvnieku kontrabandisti un tirgotāji, kuri noķer savvaļas putnus, tos iesloga būros un tad nosūta uz zooveikaliem, lai šie sagūstītos putnus notirgo patērētājiem. Stāsts skaidrs? Pareizi būtu, ja sīcis ar sencīšiem pēcāk saprastu, ka turēt putnus būrī ir sadisms, diemžēl otrais vadmotīvs šo atziņu sačakarē, jo papagaiļu mīla ir parādīta tik salda un tīkama, tik ļoti personificējama ar cilvēka sajūtām, ka nerodas šaubas par neprātīgo un domāt nespējīgo patērētāju, kurš balstoties uz mirkļa pārdzīvojumu un sajutām, metīsies iekšā tuvākajā dzīvnieku tirgotavā, un iegādāsies sev mājās izklaides objektu.

Verdzība.

ieraksts 244

Zini, ir grūti cīnīties pret apkārt valdošo komerciju… ļoti bieži nākas spert soļus, kuri nes skaļu vēstījumu pasaulei un līdzcilvēkiem par tipiskā patērētāja gara kaislībām manī. Negribu iepirkties RIMI vai Maxima, jo šie astoņkājviedīgie lielveikalu tīkli apspiež mazos Latvijas ražotājus, bet dažreiz sanāk, vienkārši vietējā bodītē kādā prece ir ar tādu uzcenojumu, ka neceļas karte, par to tādu naudu maksāt…

Tieši tādēļ man tīk Michael Reynolds ideja par ekomāju, latviski laikam būs pareizi pasīvā māja, kura spēj nodrošināt ar pilnīgi visu, sākot no siltuma un ūdens, beidzot ar ēdienu. Viņš uzšpļauj tradicionālai arhitektūrai, jo tā ikdienā apliecina savu bezjēdzību, viņam nav svarīgs mājas glaunais izskats, bet gan tās funkcionalitāte un praktiskums. Iesaku noskatīties filmu par šo Michael Reynolds sapni (saucas Garbage Warrior), kuru mērķtiecīgi cenšas sagraut amīšu valdība, prieks, ka es dzīvoju Eiropā, jo šeit pat eirokrāti saprot idejas foršumu.

Jautāsi kā tas vis skan?! Atbildēšu, ka skan kā Yoñlu — A Society in Which No Tear is Shed is Inconceivably Mediocre

P.S.
Filma neticamā kārtā mētājas šeit
Paldies Ilmāram, par saiti.