ieraksts 328

Svētdien, kopā ar ģimeni, iekš Liepājas kinozāles, noskatījos Rio. Gandarījums ap 86%. Tomēr tas šoreiz nav būtiskākais, drīzāk gribēju jau laicīgi sašust par paredzamajām sekām, ko šī multene izraisīs. Tātad, viens no animācijas filmas vadmotīviem bija/ir dzīvnieku kontrabandisti un tirgotāji, kuri noķer savvaļas putnus, tos iesloga būros un tad nosūta uz zooveikaliem, lai šie sagūstītos putnus notirgo patērētājiem. Stāsts skaidrs? Pareizi būtu, ja sīcis ar sencīšiem pēcāk saprastu, ka turēt putnus būrī ir sadisms, diemžēl otrais vadmotīvs šo atziņu sačakarē, jo papagaiļu mīla ir parādīta tik salda un tīkama, tik ļoti personificējama ar cilvēka sajūtām, ka nerodas šaubas par neprātīgo un domāt nespējīgo patērētāju, kurš balstoties uz mirkļa pārdzīvojumu un sajutām, metīsies iekšā tuvākajā dzīvnieku tirgotavā, un iegādāsies sev mājās izklaides objektu.

Verdzība.

ieraksts 16

Izlasīju, ka “Rīgas Sargus” ir sadomājuši virzīt uz “Oskara” pusi. Ziņa izraisīja sejā smīniņu, jo pirmais prātā ienāca teiciens: “Kas sunim asti cels, ja ne pats?” Protams jeņķu kino akadēmijas balvai jau vienmēr ir izvirzīta kaudze draņķīgu filmu, kuras arī dažreiz arī sasniedz mazo zelta vīriņu, tomēr paliek jautājums. Kādēļ “Rīgas Sargi”? Kādēļ pērn nesūtīja “Vogelfrei”, vai tālajā 2001 “Pa ceļam aizejot”? Atbilde, varētu būt sapnī, kurā es redzēju kā Andrejs sarunājas ar kādu Kristīni
Teksts bija apmēram šāds:

Andrejs
Čau Kiki! Klau man te ir viena filma, par kuru esmu izmetis pāris ļimonus, gribas par to saņemt kādu gandarījumu! Vari ko piedāvāt?
Kristīne
Nuuu varētu tev iedot Kristapu…
Andrejs
Par ko tu mani turi?! Man to tavu draņķa bridēju simts gadus nevajag! Gribu Oskaru!

Morāle. Tik labi, ka pie mums visu vienmēr var sarunāt!